Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z aktywnych metod i technik pracy z młodzieżą, które odbędzie się w dniach 29 i 30 listopada 2017 (środa i czwartek), w godz. 15.30-20.00 w Strzyżowie. Pracujemy warsztatowo, zapraszając do udziału w szeregu gier i ćwiczeń, które są następnie omawiane. Będzie też czas na wzajemną inspirację i wymianę.
Co zyskasz dzięki szkoleniu
Dobrze i twórczo spędzisz czas, w tym:
- podzielimy się z Tobą sprawdzonymi grami i ćwiczeniami aktywizującymi młodzież oraz podstawami metod jakie stosujemy, w tym drama, open space, praca projektowa i tutoring;
- dowiesz się jak i kiedy stosować skuteczne narzędzia komunikacyjne, by pomagać zespołom młodzieżowym, z którymi działasz (pytania coachingowe, informacje zwrotne);
- wzmocnisz swoje kompetencje pracy z grupą, będziesz mogła/mógł uatrakcyjnić prowadzone przez Ciebie zajęcia i spotkania dla młodzieży;
- wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestniczącymi, którym, jak Tobie, zależy na aktywności i rozwoju młodzieży.
Oprócz profesjonalnie prowadzonego szkolenia zapewniamy również materiały edukacyjne, w tym drukowaną wersję publikacji Aktywne metody pracy z młodzieżą, wydaną przez Fundację Rozwoju “Dobre Życie” w 2016 roku, poczęstunek i zaświadczenie udziału.
Kto prowadzi szkolenie
Aleksandra Chodasz – licencjonowana trenerka umiejętności społecznych, superwizorka dramy; ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, społecznościami oraz w uczeniu osób dorosłych; jest założycielką i prezeską Fundacji Rozwoju "Dobre Życie".
Beata Piech – pasjonatka pracy z młodzieżą, absolwentka szkoły trenerskiej, certyfikowana trenerka dramy; od kilku lat z powodzeniem stosuje w swojej pracy dramę. Jest tutorką młodzieżowego zespołu filmowo-fotograficznego w Wiśniowej.
Czy mogę wziąć udział
Ze względu na założenia projektowe szkolenie kierujemy do osób dorosłych pracujących z młodzieżą, głównie w gminach Strzyżów, Wiśniowa i w okolicach, mających lub chcących mieć wpływ na zwiększenie społecznej i publicznej aktywności młodzieży w szkołach, Młodzieżowej Radzie Miejskiej i otoczeniu. Zapraszamy nauczycieli, działaczy lokalnych, członków organizacji pozarządowych, animatorki i animatorów, pracowniczki i pracowników placówek kulturalnych, wychowawczych i innych instytucji. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone jak i rozpoczynające swoją pracę z młodymi ludźmi. Proponowane ćwiczenia oraz interakcje jakie będą między nami wszystkimi z pewnością będą wartościową inspiracją bez względu na lata praktyki.
O udziale decyduje kolejność i treść zgłoszeń. Planujemy, że w szkoleniu weźmie udział 16 osób.
Gdzie dokładnie odbędzie się szkolenie
Szkolenie odbędzie się w Galerii Miejskiej w Strzyżowie przy ulicy Rynek 15 (I piętro, budynek „Calvados”). Sala została użyczona przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka, któremu serdecznie dziękujemy za kolejny rok współpracy na rzecz młodzieży i innych mieszkańców.
Projekt "Aktywni lokalnie” realizuje Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” i Fundacja im. Jana Grudysza. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, oraz ze środków Gminy Strzyżów i Gminy Wiśniowa.