Most pokoleniowy 2013

Projekt „Most pokoleniowy” realizowany jest w Radzyniu Podlaskim w województwie lubelskim przez wolontariuszki Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” we współpracy z miejscowym Gimnazjum nr 2 i Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Głównym celem projektu jest pomoc seniorom i gimnazjalistom w lepszym wzajemnym poznaniu się i zrozumieniu, i tym samym przełamaniu stereotypów i barier między tymi grupami. Planowane jest stworzenie przestrzeni w której uczestnicy projektu będą mogli lepiej ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od ich wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. W ciągu czterech miesięcy gimnazjaliści i seniorzy wezmą udział w spotkaniach i warsztatach pozwalających im rozwinąć i nabyć nowe umiejętności. Całość działań podsumują przygotowując spektakl interaktywny, poruszający ważne według nich kwestie społeczne.

W ramach projektu uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w:

  • zajęciach z komunikacji, współpracy oraz motywacji do działania, prowadzonych metodami aktywizującymi;
  • w jednej z trzech grup warsztatowych :
    1. teatralnej – zajęcia obejmują improwizację teatralną, ekspresję ciała oraz przygotowanie i wystąpienie w spektaklu interaktywnym;
    2. muzycznej – wspólna improwizacja muzyczna oraz przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu interaktywnego;
    3. dziennikarskiej - tworzenie tekstów dziennikarskich, prowadzenie wspólnego bloga, przygotowanie debaty społecznej, promocja spektaklu interaktywnego.

Zespół projektowy stanowią wolontariuszki Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” z Lublina – Aleksandra, Kata, Kinga Sawicka, Marlena Wilgocka i Magdalena Zylik oraz lokalni artyści i eksperci.

Projekt „Most pokoleniowy” jest realizowany  przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".