Kobiety w pracy – samopoczucie i postrzeganie

Warsztat skierowany jest do kobiet pracujących we wszystkich sektorach i branżach, w tym zarządzających rodziną i freelancerek, jak i studentek, wolontariuszek i emerytek zainteresowanych rozwojem świadomości siebie i wpływu tego jakie jesteśmy, jak czujemy się same ze sobą i co o sobie myślimy na to jak się komunikujemy ze światem i jak postrzegają nas inni.

Zaobserwowałyśmy, że w różnorodnych sytuacjach w swoim środowisku pracy kobiety nie do końca wykorzystują swoje możliwości. Celem warsztatów jest odkrycie swojej siły, uruchomienie potencjału, a także swojej sprawczości. Będziemy zmierzać do tego by poczuć w ciele, umyśle oraz w sercu, że wiele spraw zależy od nas samych. Mamy wpływ, nie jesteśmy „zawieszone” w próżni i bezwładne, ale ugruntowane i zdolne do działania.

Jeśli więc jesteś kobietą aktywną zawodowo i chcesz coś zmienić w swoim sposobie lub środowisku pracy albo przygotowujesz się do wejścia lub powrotu na rynek pracy, to ZAPRASZAMY!

Jak wziąć udział? Wypełnij zgłoszenie.

Metody i filozofia pracy

Będziemy pracować warsztatowo, w atmosferze akceptacji i otwartości. Bez oceniania, dobrych rad, z szacunkiem dla Ciebie i Twoich wyborów.

W programie:

 • wspólna zabawa rozpuszczająca blokady w kontakcie z sobą i z innymi, bazująca na naszym potencjale i (czasem ukrytej) radości z życia i kontaktu z innymi
 • elementy dramy, by w bezpieczny sposób wypróbować nowe zachowania I komunikację w sytuacjach zawodowych i związanych z pracą
 • w zależności od miejsca warsztatu:
  • praca z rysunkiem i intuicją (Warszawa, 1 grudnia 2016) – spotkanie z samą sobą, w ciszy i uważności, poznanie swoich potrzeb, potencjałów i wartości w życiu zawodowym
  • elementy choreoterapii i muzykoterapii, tańce w kręgu (Rzeszów, 4 lutego 2017) – poprzez ruch możemy dotrzeć do uczuć i emocji trudnych do zwerbalizowania, głębiej poznajemy siebie, zwiększamy świadomość ciała. W tańcach w kręgu możemy poczuć swoje osobiste istnienie, a także swoje bycie w kontekście grupy
 • spotkanie w kręgu kobiet – będziemy się nawzajem słuchać, inspirować i wspierać.

Korzyści z udziału (co weźmiesz ze sobą do życia i pracy):

 • Odkryjesz jak możesz docierać do swojego wnętrza, poszukiwać swojego autentycznego głosu i ekspresji.
 • Udoskonalisz umiejętność odnajdywania się i asertywnej komunikacji w różnych sytuacjach i rolach.
 • Stworzysz obraz (z wykorzystaniem swojego ciała lub kredek), który będzie wyrazem tego, co w Twoim życiu zawodowym jest dla Ciebie teraz ważne (w Warszawie) lub dostaniesz muzykę, przykłady ćwiczeń, opis tańców, które pomogą Ci obniżyć napięcie, zrelaksować się, by móc poświęcić swoją energię na to, co sama zdecydujesz (w Rzeszowie).
 • Otrzymasz certyfikat, który powstanie z Twoim udziałem :)

Jak wziąć udział? Wypełnij zgłoszenie.

Prowadzące

Aleksandra Chodasz (warsztat w Rzeszowie i Warszawie) jest trenerką warsztatów psychoedukacyjnych i superwizorką metody dramy, pracuje dramą w kontekstach społecznych i biznesowych oraz uczy jej od 14 lat. Współpracuje jako trenerka z samorządami, firmami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami i szkołami. Jest założycielką Fundacji Rozwoju "Dobre Życie" na Podkarpaciu, gdzie wspiera rozwój społeczności lokalnych, integrację międzypokoleniową i rozwój umiejętności społecznych młodzieży wykorzystując twórcze metody jak drama, film, teledyski, spektakle. Informacje o prowadzonych w najbliższym czasie warsztatach dramowych można znaleźć na stronie: http://facebook.com/trenerdramy. Zainicjowała projekt “Kobiety w pracy” w ramach którego odbywają się oba warsztaty.

Alicja Kasprzak (warsztat w Warszawie) – art-coach, pasjonatka świadomego życia, organizatorka i animatorka warsztatów artystycznych. Podczas warsztatów współtworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń i otwierania się na podążanie kreatywną ścieżką własnej ekspresji. Stworzyła projekt 12 Kobiet, który opiera się na naukach rdzennych mieszkańców Ameryki i daje nam dostęp do Dziedzictwa Kobiecości. 10 lat pracowała w korporacjach. Obecnie prowadzi miejsce „Sieciówka”, które jest przestrzenią na kreatywno-rozwojowe inicjatywy oraz miejscem inspiracji dla wielu osób.

Marta Berdel-Dudzińska (warsztat w Rzeszowie) pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta, nauczyciel akademicki. Prowadzi własną firmę „Holinga” (w tym „Etno.wirownia”). Uczy tańców etnicznych w Akademii 50 Plus oraz w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie oraz w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Ściśle współpracuje ze Studio Ruchu i Edukacji Somatycznej „Dunami” w Rzeszowie. Prowadzi zajęcia muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną w Centrum Dziennej Aktywności dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Łące. Interesuje się dramą, ruchem autentycznym, terapią tańcem i ruchem, kulturą tradycyjną, etnografią. Ukończyła Studia Podyplomowe, kierunek „Taniec polski – prowadzenie zespołów tanecznych” organizowane przez Wydział Muzyki oraz Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Terminy

1 grudnia 2016, czwartek, godz. 16.30-21.00 (Warszawa)

4 lutego 2017, sobota, godz. 10-15.00 (Rzeszów)

Przyjmujemy zamówienia na warsztaty w innych miastach.

Kontakt: Ola Chodasz: achodasz@dobrezycie.org lub 609-08-13-13.

Cena

120 zł od osoby, zniżka 30 zł od osoby przy zgłoszeniu i wpłacie 3 osób razem.

Wpłaty

Warsztat w Warszawie: Fundacja Rozwoju "Dobre Życie", nr konta: 83 8642 1025 2008 2504 5576 0003, tytułem: kobiety-warszawa-nazwisko/-a uczestniczki/-czek.

Warsztat w Rzeszowie: AENIMAE ANNA PESZKE, nr konta: 42 1440 1185 0000 0000 0476 4137, tytułem: kobiety-rzeszow-nazwisko/-a uczestniczki/-czek

Wystawiamy faktury.

Miejsce realizacji warsztatów

Warszawa: Sieciówka, ul. Irysowa 3a (blisko metra Służew)
Rzeszów: Studio DUNAMI, ul. 17-tego Pułku Piechoty 1 (blisko Galerii “Graffika”)

Współpraca przy organizacji warsztatu w Rzeszowie: Studio Ruchu i Edukacji Somatycznej DUNAMI/
Podaj 6-cyfrowy numer, bez żadnych dodatkowych znaków.
Podaj dane instytucji wraz z numerem NIP lub adres zamieszkania, jeśli jesteś osobą prywatną.

Twoje dane osobowe zamieszczone w powyższym formularzu zostaną wykorzystanie tylko i wyłącznie na potrzeby organizacji warsztatu „Kobiety w pracy”. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu na potrzeby organizacji warsztatu „Kobiety w pracy”, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997 nr 133, poz. 883).

CAPTCHA
To pytanie upewnia się, że jesteś człowiekiem i zapobiega automatycznej wysyłce spamu.
12 + 7 =
Prosimy o rozwiązanie powyższego równania i wpisanie wyniku, np. dla 1 + 3 = wpisujemy 4