Projekt „Most pokoleniowy” realizowany jest w Radzyniu Podlaskim w województwie lubelskim przez wolontariuszki Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” we współpracy z miejscowym Gimnazjum nr 2 i Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
Głównym celem projektu jest pomoc seniorom i gimnazjalistom w lepszym wzajemnym poznaniu się i zrozumieniu, i tym samym przełamaniu stereotypów i barier między tymi grupami. Planowane jest stworzenie przestrzeni w której uczestnicy projektu będą mogli lepiej ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od ich wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. W ciągu czterech miesięcy gimnazjaliści i seniorzy wezmą udział w spotkaniach i warsztatach pozwalających im rozwinąć i nabyć nowe umiejętności. Całość działań podsumują przygotowując spektakl interaktywny, poruszający ważne według nich kwestie społeczne.
W ramach projektu uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w:
- zajęciach z komunikacji, współpracy oraz motywacji do działania, prowadzonych metodami aktywizującymi;
- w jednej z trzech grup warsztatowych :
- teatralnej – zajęcia obejmują improwizację teatralną, ekspresję ciała oraz przygotowanie i wystąpienie w spektaklu interaktywnym;
- muzycznej – wspólna improwizacja muzyczna oraz przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu interaktywnego;
- dziennikarskiej - tworzenie tekstów dziennikarskich, prowadzenie wspólnego bloga, przygotowanie debaty społecznej, promocja spektaklu interaktywnego.
Zespół projektowy stanowią wolontariuszki Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” z Lublina – Aleksandra, Kata, Kinga Sawicka, Marlena Wilgocka i Magdalena Zylik oraz lokalni artyści i eksperci.
Projekt „Most pokoleniowy” jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".