Aktywna młodzież w sprzyjającym środowisku - rekomendacje

'Aktywna młodzież w sprzyjającym środowisku'

Oddajemy w Państwa ręce rekomendacje oraz raport z przebiegu debaty dotyczącej tworzenia środowiska sprzyjającego aktywności młodzieży. Debata odbyła się 7 kwietnia 2016 roku w Strzyżowie. Była podsumowaniem projektu „Zaloguj się do działania” realizowanego z młodzieżą gimnazjalną z siedmiu szkół gminy Strzyżów. Młodzież, przy wsparciu tutorek i ekspertów z naszej Fundacji, zrealizowała w ramach projektu oddolne inicjatywy na rzecz swoich miejscowości. Przed rozpoczęciem debaty każda z nich została zaprezentowana, a młodzież otrzymała certyfikaty potwierdzające kompetencje zdobyte w projekcie oraz gromkie oklaski.

W debacie wzięło udział ponad 80 osób. W grupach dyskusyjnych spotkała się młodzież i osoby dorosłe. Byli to uczennice i uczniowie gimnazjów i liceum z gminy Strzyżów, przedstawiciele samorządu, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych, policji, radni i seniorzy.

Tematy poruszane podczas debaty

Przybyłe osoby dyskutowały w 7 grupach. Tematy dyskusji przygotowaliśmy po konsultacjach z młodzieżą, przedstawicielami samorządu oraz zaproszonymi do moderowania debat w grupach ekspertkami i ekspertami. Wspólnym mianownikiem dyskusji była aktywność młodzieży i stworzenie sprzyjających ku temu warunków.

  1. Euromożliwości, czyli praca, studia i wolontariat w Europie
  2. Zależy mi, działam, ale czy mam wpływ
  3. Praca w Gminie Strzyżów
  4. Aktywność sportowa łączy ludzi
  5. S3 Cafe - kawiarnia społeczna w Strzyżowie
  6. Aktywność społeczna młodych
  7. Przedsiębiorczość młodych

Zapraszamy do zapoznania się z raportem i rekomendacjami.