Wielki Finał „Zaloguj się do eurodziałania”

Za nami kilkadziesiąt godzin spotkań, warsztatów, dyskusji, videokonferencji, a ostatnio bardzo ciężkiej pracy w ramach projektu Zaloguj się do działania! To czas, który przyniósł, obok zakładanych efektów edukacyjnych i społecznych, również efekt mocno integracyjny. Nowoczesne formy przekazu: drama, multimedia, sztuka, street-art miały dać młodzieży impuls i narzędzia do podejmowania działań na rzecz swojej społeczności lokalnej. Zarówno Uczestnicy jak i trenerzy poczuli, że tworzą wspólnotę opartą na ogromnej potrzebie bycia i działania razem.

W trakcie trwania projektu wszystko działo się tak intensywnie, szybko i wielopłaszczyznowo, że nikt nie zauważył nawet, kiedy umknął czas od marca do czerwca. Nagle okazało się, że już należy rozpoczynać przygotowania do Wielkiego Finału! Takiego zapału i profesjonalizmu po Uczestnikach nikt nawet się nie spodziewał. Młodzież z dwóch jarosławskich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika oraz Zespołu Szkół Plastycznych im. S. Wyspiańskiego niezwykle starannie, aktywnie i z wielką wyobraźnią podeszła do wyzwania, jakim jest stworzenie wydarzenia, na co tu dużo mówić, światowym poziomie.

Efekty pracy, tych kreatywnych Młodych Liderów, można będzie podziwiać już 2 czerwca 2013 roku na jarosławskim Rynku i w jego okolicach. Program imprezy jest bardzo bogaty.

Odbędą się wyjątkowe wydarzenia w skali naszego Regionu: odsłonięcie MURALU (artystycznego GRAFFITI) zaangażowanego społecznie, który powstaje pod egidą wybitnego artysty Dariusza Paczkowskiego; spektakle teatru improwizowanego IMPRO oraz happeningi, którym ostateczny szlif nada osobiście Arek Ziętek – prekursor IMPRO w Polsce; MAPPING – multimedialny pokaz obrazu i dźwięku; projekcje niesamowitych filmów i reportaży w przestrzeni Rynku; mobilne wystawy fotograficzne przemieszczające się na nogach Uczestników; integracyjna potańcówka z Kapelą Brodów; warsztaty plastyczne dla najmłodszych; fabryka balonów i wiele innych...

W trakcie realizacji projektu „Zaloguj się do działania” otrzymaliśmy dofinansowanie projektu, który miał być uzupełnieniem naszych dotychczasowych działań, o podobnym z zamierzenia tytule Zaloguj się do eurodziałania. W ten sposób staliśmy się uczestnikami świętującymi obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Dołączyła do nas młodzież z kolejnych szkół ponadgimnazjalnych Jarosławia.

Wielki finał tego projektu odbędzie się dnia 29.05.2013 w godzinach od 10.00 do 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. W ramach wydarzenia zainscenizowane zostaną obrady Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy projektu wcielą się w role parlamentarzystów różnych frakcji PE, aby zaprezentować swoje problemy i stanowisko w sprawach lokalnych ale w . unijnym kontekście. Ważnym punktem programu będzie łączenie na żywo z panią Elżbietą Łukacijewską poseł do PE przebywającą w Brukseli. Utworzone zostanie również stoisko informacyjne Eurodesk.

Niezwykle serdecznie zapraszamy i czekamy na wszystkich, którzy pragną włączyć się do wielkiej wspólnoty lokalnej Jarosławia. Zapraszamy!