Prowadzenie warsztatów z młodzieżą jest niesamowitą przygodą – daje satysfakcję, ale też przynosi wyzwania. Jednym z nich jest tworzenie zajęć interesujących dla młodzieży, stwarzających jej przestrzeń do realizacji jej potrzeb i rozwijania potencjałów. Warsztat daje możliwość poznania nowych narzędzi – ćwiczeń i technik dramowych poprzez udział w nich i ich omówienie. Stwarza też szansę kontaktu z innymi uczestniczącymi, wymiany doświadczeń, zaczerpnięcia inspiracji, tworzenia relacji. Nie zastąpi tego żadna książka.
Warsztat prowadzi Aleksandra Chodasz, trenerka i superwizorka dramy z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy dramą w Polsce i Anglii, absolwentka rocznego kursu dramy na Uniwersytecie w Exeter i licznych warsztatów dla zaawansowanych trenerów tej metody. Współzałożycielka i prezeska (2008-2012) Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. W swojej pracy z grupami bazuje na połączeniu znajomości dramy z praktyką i ciągle doskonalonym wykształceniem trenerskim (studia na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim, szkoła trenerska, liczne kursy dla trenerów, licencja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i II stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, liczne kursy i superwizje dla trenerów). Przeprowadziła dotychczas ponad 4000 godzin szkoleń dla firm, organizacji pozarządowych, samorządów, szkół i innych placówek. Od ponad 10 lat nieprzerwanie prowadzi projekty z młodzieżą. m.in. z zakresu rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich.
Termin i miejsce szkolenia
5-6 października 2013 (sobota w godz. 11-18, niedziela 9-16)
Radawa koło Jarosławia
Zgłoszenia
Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie zgłoszenia.
Zapraszamy
Do udziału szkoleniu zapraszamy dorosłych z Podkarpacia, którzy mają już doświadczenie prowadzenia warsztatowej pracy z młodzieżą i chcieliby poszerzyć swoje narzędzia pracy o ćwiczenia i techniki dramowe oraz chcą brać udział w aktywnym tworzeniu środowiska wspierających się wzajemnie praktyków dramy i innych aktywnych metody pracy z młodzieżą.
Program szkolenia
- Wymiana dotychczasowych doświadczeń uczestników i uczestniczek w prowadzeniu zajęć o charakterze warsztatowym – wspólna analiza tego co się sprawdza w pracy z młodzieżą, a co jest trudne lub ryzykowne;
- Udział w kilku ćwiczeniach i technikach dramowych, omówienie ich z punktu widzenia uczestnika i przyszłego prowadzącego; zaplanowane ćwiczenia (mogą ulec modyfikacji w zależności od dynamiki pracy grupy i potrzeb uczestniczących):
- ćwiczenia aktywizujące, budujące współpracę i zaufanie,
- wprowadzenie do improwizacji doskonalących kompetencje interpersonalne poprzez karty ról,
- teatr obrazu – do pracy nad analizą problemów i poszukiwaniem rozwiązań,
- metody z zakresu Rainbow of Desire - do podejmowania decyzji i pracy z wewnętrznymi krytykami
- Struktura warsztatu dramowego;
- Rola osoby prowadzącej w metodzie dramy – podstawowe zasady i wymagania stojące przed trenerem dramy;
Przejdź do formularza zgłoszenia.
O udziale w szkoleniu, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (16), decyduje kolejność oraz treść zgłoszeń. Każda z osób, która wypełni formularz zgłoszenia otrzyma odpowiedź nie później niż na 2 dni przed szkoleniem, ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi m.in. dojazdu na miejsce szkolenia.
Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” zapewnia profesjonalne szkolenie i związane z nim materiały oraz przerwy kawowe i obiady podczas szkolenia.
Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu oferowanego nam przez właścicieli domu, w którym odbędzie się szkolenie – dla osób, które zgłoszą wcześniej taką chęć oraz będą mieć swój śpiwór i ręcznik. Warunki zbliżone do schroniska młodzieżowego :)
Fundacja nie zapewnia ani nie pokrywa kosztów dojazdu na szkolenie oraz kosztów kolacji w sobotę i śniadania w niedzielę – są do wspólnego przygotowania przez osoby, które wybiorą opcję nocowania, z produktów, które przywiozą.
Oferujemy otwartość na nieodpłatne wsparcie dla osób uczestniczących w warsztacie, które mają specjalne potrzeby (związane np. z niepełną sprawnością, transportem lub opieką nad osobą zależną) - prosimy o informacje i krótkie uzasadnienie w formularzu zgłoszenia, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by ułatwić Państwu udział.
Dlaczego szkolenie i posiłki podczas zajęć są bezpłatne
Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” realizuje szkolenie w ramach „Zaloguj się do działania” i „Działanie tworzy przyszłość – projekt angażowania młodych na rzecz społeczności lokalnych”, na które Fundacja pozyskała fundusze w ogólnopolskim konkursie grantowym.
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.