Zaloguj się do działania 2015-16

Fundacja Rozwoju "Dobre Życie" rozpoczęła w kwietniu 2015 roku w Gminie Strzyżów projekt "Zaloguj się do działania". Jego celem jest rozwijanie potencjału młodzieży gimnazjalnej poprzez jej angażowanie w różnorodne działania na rzecz swoich szkół i miejscowości. Angażujące metody pracy (drama, storytelling, open space, film) oraz wyjazdowe szkolenia prowadzone przez trenerki z Polski i z Islandii wyposażą młodzież w niezbędne narzędzia oraz zaktywizują ją do podejmowania inicjatyw wartościowych dla społeczności Gminy Strzyżów. Zespołowe działania młodych prowadzone pod okiem doświadczonych tutorek i coacha pobudzą kreatywność, pozwolą odkryć i wykorzystać potencjał nastolatka, umożliwią rozwój jego kompetencji społecznych, a tym samym dostarczą wiedzę i umiejętności przydatne w różnych sferach życia, na różnych jego etapach.

Z projektu mogą także skorzystać osoby dorosłe pracujące z młodzieżą. Dla nich zaplanowaliśmy cykl szkoleń z dramy, coachingu, open space i praktycznych aspektów metody projektowej oraz publikację o narzędziach pracy z młodzieżą.

Projekt jest realizowany z firmą konsultingową ILDI, islandzkim partnerem, który wzbogaci proces edukacji młodzieży i dorosłych o dobre praktyki z Islandii i Europy.

Harmonogram

Działanie Termin
Konferencja otwierająca w Strzyżowie 9 czerwca
godz. 13.00-15.00
Działania z młodzieżą
Rekrutacja
Przyjmujemy zgłoszenia gimnazjalistek i gimnazjalistów z 7 szkół gminy Strzyżów.
29 kwietnia – 30 maja 2015


szczegóły
zgłoszenie
Wyjazdowy trening obywatelski
W programie m.in.: potencjał i rola młodzieży w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, europejskie przykłady działań młodych na rzecz otoczenia, tworzenie filmu, inspirujący czas z młodzieżą z kilku szkół, czas na coaching. Szkolenie w języku polskim i angielskim.
21-24 sierpnia 2015
Dobrzechów, Godowa, Żarnowa, Żyznów

26-29 sierpnia 2015
Grodzisko, Strzyżów, Wysoka Strzyżowska
Wyjazdowe szkolenie z metody projektowej
Jak pozyskać wsparcie i fundusze oraz skutecznie budować sieć lokalnych liderów? Co zrobić by być widocznym w przestrzeni publicznej? Zapewniamy ciekawe szkolenie dla 35 osób z 7 szkół oraz indywidualny coaching.
23-25 października 2015
Młodzi działają w szkołach i okolicach
Siedem kilkuosobowych zespołów młodzieżowych tworzy i realizuje inicjatywy w swoich szkołach i/lub miejscowościach.
wrzesień 2015 – luty 2016
Działania z dorosłymi
Dwa cykle szkoleń z narzędzi pracy z młodzieżą
Zapraszamy dorosłych z Podkarpacia do poznania ciekawych narzędzi pracy z grupami i wymiany doświadczeń. Zapewniamy konsultacje przy tworzeniu i realizacji obywatelskich warsztatów dla młodzieży.
czerwiec 2015 – styczeń 2016

szczegóły
zgłoszenie
E-book o angażujących metodach pracy z młodymi czerwiec 2015 – luty 2016

Zobacz naszego poprzedniego e-booka
Konferencja zamykająca w Strzyżowie
Otwarta debata o roli młodych w rozwoju regionu.
luty/marzec 2016

Zobacz efekty pracy młodzieży w poprzednich edycjach projektu:


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

   
Partnerzy projektu