Rekrutacja - czas start!

Uczysz się w LO im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie lub II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie? Masz dużo pomysłów i chęci żeby je realizować? Chcesz wpłynąć na rzeczywistość Twojej szkoły i regionu? Myślisz o zdobywaniu doświadczenia niezbędnego w przyszłości? Lubisz spotkania z interesującymi ludźmi? Chcesz spędzić swój wolny czas w wartościowy sposób? Jeśli tak, nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Projekt „Obywatel PRO” został stworzony z myślą o aktywnych i ambitnych młodych ludziach. Na Podkarpaciu w projekcie biorą udział dwie szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie i II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Będziemy pracować twórczymi i atrakcyjnymi metodami, zapraszać ekspertów i działać na rzecz młodzieży i środowisk lokalnych. Już dziś ruszyliśmy z inauguracją projektu w szkołach, przygotowywaną przez samorządy szkolne oraz ich kolegów i koleżanki.

Pierwsze warsztaty już w listopadzie 2013. Grupa 16 osób w każdej ze szkół będzie się spotykać średnio raz w tygodniu, po lekcjach, aby rozwijać swoje kompetencje oraz tworzyć i realizować własne projekty, których finały już na przełomie maja i czerwca 2014.

Jesteśmy pewni, że w każdym z Was kryją się niezwykłe potencjały i talenty. Bardzo chcielibyśmy je odkryć! Wierzymy, że współpraca w ramach wspólnych warsztatów i tworzeniu wyjątkowych wydarzeń dla bliskich Wam społeczności będzie niezapomniana i cenna! Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu wykorzystacie swoje pomysły, zdobędziecie nowe umiejętności i zrealizujecie działania, które będziecie wspominać przez długie lata!

Zachęcamy do zapoznania się z twórczymi działaniami młodzieży z Jarosławia, uczestniczącej w podobnym projekcie.

Wszystkich chętnych na nowe wyzwania i przygody zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

Rekrutacja przebiegać będzie w trzech etapach:

  • Wysłanie formularza zgłoszenia - zgłoszenia przyjmujemy do 5 listopada 2013. Zastrzegamy sobie zamknięcie naboru wcześniej, w przypadku więcej niż 50 zgłoszeń. Dlatego, jeśli jesteś zdecydowana/y już dziś wypełnij zgłoszenie;
  • Analiza nadesłanych zgłoszeń przez trenerów i wolontariuszy Fundacji;
  • Rozmowa z wybranymi osobami o ich udziale w projekcie - na rozmowę zaprosimy Cię e-mailowo na kilka dni przed terminem podanym w zgłoszeniu. Nie obawiaj się, będziemy pozytywnie nastawieni do każdego i rozmowy będą przebiegać w miłej i bezstresowej atmosferze!

Podejmij wyzwanie! Zgłoś się!