Wszystko, co opisujemy w „Aktywnych metodach pracy z młodzieżą”, przetestowaliśmy w codziennej pracy z młodzieżą. Zaglądając do książki znajdziesz dobre praktyki, praktyczne wskazówki i ćwiczenia z następujących obszarów:
- działalność młodzieżowych rad na Islandii;
- storytelling, czyli opowiadanie historii, jako metoda, która daje olbrzymie możliwości nawiązania głębokiego kontaktu z drugim człowiekiem, a także uczenia się i dzielenia doświadczeniem;
- drama stosowana, teatr forum, teatr edukacyjny i teatr ze społecznością, które tworząc przestrzeń do wchodzenia w role uwrażliwiają i pomagają rozwijać kompetencje interpersonalne;
- coaching, w tym wiele ćwiczeń, które umożliwiają spotkanie z samym sobą, własnym potencjałem i potrzebami oraz dają szansę pokierowania osobistym rozwojem;
- tutoring w pracy z zespołami młodzieżowymi realizującymi własne inicjatywy;
- Open Space jako wyjątkowy sposób prowadzenia efektywnych dyskusji;
- wyniki ewaluacji projektu „Zaloguj się do działania” – dowód pozytywnych zmian zachodzących dzięki nieformalnej edukacji młodzieży z wykorzystaniem aktywnych metod.
Zapraszamy do pobrania bezpłatnej publikacji.
Dlaczego napisaliśmy tę książkę
Wierzymy, że publikacja okaże się inspiracją do pracy z młodymi ludźmi i ich szerszego włączania w decyzje i działania na rzecz otoczenia. Sami wspieramy na codzień młodzież z gminy Strzyżów, na Podkarpaciu i widzimy coraz więcej pozytywnych rezultatów. Młodzi ludzie realizują własne inicjatywy, chętniej rozmawiają ze sobą nawzajem i z dorosłymi, są bardziej skuteczni w działaniu i współpracy. Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami i inspirować ludzi z całej Polski. Chcemy też poznawać innych, którzy wierzą, że włączanie młodzieży ma sens i znają ciekawe metody realizacji tej idei. Dlatego jeśli jesteś taką osobą daj nam się poznać. Skontaktuj się z nami!
Kiedy warto sięgnąć po „Aktywne metody pracy z młodzieżą”
W jednym lub kilku poniższych przypadkach warto sięgnąć po nieodpłatną publikację naszej Fundacji:
- Pracujesz z młodzieżą i czujesz, że potrzebujesz inspiracji i wsparcia.
- Wokół Ciebie jest mnóstwo rzeczy, które powinny się zmienić, by wszystkim żyło się lepiej.
- Podejrzewasz lub jesteś przekonana/y, że współczesna młodzież jest nieaktywna, obojętna na sprawy społeczne i publiczne, nastawiona na szybki efekt kosztem niewielkiego zaangażowania.
- Uważasz, że młodzież jest (pomimo wszystko) pełna życia, pasji, pomysłów, gotowa do ich realizacji.
- Wierzysz, że warto postawić na młodzież, a może nawet pozwolić jej nie tylko działać pod dyktando dorosłych, ale i wychodzić z inicjatywą oraz podejmować decyzje.
Zapraszamy do pobrania bezpłatnej publikacji.
Druk publikacji wsparła Agencja Reklamowa GreenFly. Jeśli chcesz zamówić wersję drukowaną, np. do biblioteki lub dla osoby, która nie ma dostępu do internetu, skontaktuj się z nami! Wersja papierowa dostępna do wyczerpania zapasów.
Publikacja została wydana w ramach projektu „Zaloguj się do działania”, zrealizowanego przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” w partnerstwie z Gminą Strzyżów i islandzką firmą Ildi. Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.