W I podkarpackim Open Space wzięło udział 174 osoby! Mieszkanki i mieszkańcy Podkarpacia, jak również goście z Warszawy, Krakowa, Tarnowa, a nawet innych Państw. Młodzież i dorośli z samorządu, biznesu, mediów, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, działaczki i działacze społeczni, pracownicy naukowi oraz wiele innych osób, którym zależy na przyszłości młodzieży i Podkarpacia.
Wydarzenie odbywało się pod hasłem “Młodzież przyszłości. Od dyskusji do zmian w edukacji, polityce, biznesie i sferze społecznej”. Wokół tego tematu uczestniczki i uczestnicy zgłaszali własne zagadnienia do dyskusji w grupach. Było ich aż 26 i odbywały się równolegle w kilku przestrzeniach. Każda z grup prowadziła notatki z przebiegu rozmów i tak powstał raport końcowy, który oddajemy dziś w Państwa ręce. Zawiera on 57 stron zeskanowanych dokumentów, stworzonych przez uczestniczki i uczestników podczas Open Space. Mamy nadzieję, że będzie on dla nas wszystkich inspiracją i motywacją do dalszych działań.
Pobierz bezpłatnie raport z Open Space
Wrażenia osób uczestniczących w Open Space zostały utrwalone na filmie zrealizowanym przez Andrzeja Łapkowskiego - zapraszamy do obejrzenia.
Podczas dyskusji studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzili notatki komputerowe w każdej z grup. Na ich bazie planowane jest stworzenie szerszej wersji raportu we współpracy z dr Anną Piętą-Szawarą i dr Anną Kołomycew z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Dziękujemy partnerom (Uniwersytetowi Rzeszowskiemu, Europe Direct-Rzeszów i Eurodesk) i patronom medialnym wydarzenia oraz wszystkim, którzy współpracowali z nami, by marzenie o pierwszym Open Space na Podkarpaciu stało się rzeczywistością. Otrzymane informacje zwrotne o organizacji, promocji i facylitacji wydarzenia motywują nas do tworzenia planów dalszych działań i debat, w mniejszych i większych grupach, na kolejne tematy. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Jeśli chcesz być na bieżąco z inicjatywami
Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” zapraszamy do bezpłatnej prenumeraty biuletynu.
Wydarzenie organizowane przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” w partnerstwie z Uniwersytetem Rzeszowskim, Europe Direct-Rzeszów i Eurodesk jako element projektu „Zaloguj się do działania”. Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Partnerem projektu jest Gmina Strzyżów i islandzka firma Ildi.
Patroni medialni: