Szkolenia dla dorosłych

Zapraszamy osoby dorosłe pracujące z młodzieżą do udziału w szkoleniach, które pomagają motywować i wspierać młodych w działaniach społecznych i obywatelskich. Organizujemy w Strzyżowie pod Rzeszowem dwa cykle szkoleń (można wybrać dogodny dla siebie pod względem terminów cykl). Na każdy cykl składają się trzy szkolenia prowadzone aktywnymi metodami. Przyjmujemy zgłoszenia tylko na pełny cykl. Udział jest bezpłatny. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Warsztat – ramowy program I cykl II cykl
Warsztat 1. Drama w rozwijaniu kompetencji społecznych i obywatelskich

Ćwiczenia integracyjne, budujące zespół, na lepsze poznanie się, komunikację i współpracę. Omówienie zasad tworzenia i prowadzenia warsztatów dla młodzieży z wykorzystaniem metody dramy.
13 czerwca 2015
godz. 9.00-17.00
14 listopada 2015
godz. 9.00-17.00
Warsztat 2. Coaching w pracy z młodzieżą

Narzędzia komunikacji i motywowania młodzieży
8 września 2015
godz. 14.00 - 18.00
15 grudnia 2015
godz. 14.00-18.00
Warsztat 3. Metoda projektowa i open space

Praktyczne aspekty pracy z grupami młodzieżowymi nad realizacją inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.
24 września 2015
godz. 14.00 - 18.00
19 stycznia 2016
godz. 14.00-18.00

Wymienione metody pracy z młodzieżą są złożone, dlatego poruszymy podstawowe i praktyczne ich aspekty oraz podzielimy się konkretnymi ćwiczeniami do wykorzystania w pracy z młodzieżą.

Szkolenia są prowadzone przez Aleksandrę Chodasz, Monikę Curyło i Ewelinę Jurasz - doświadczone trenerki Fundacji Rozwoju “Dobre Życie”, które praktykują dramę, coaching, open space i metodę projektową w pracy z młodzieżą, w tym w projekcie Zaloguj się do działania. Bazujemy również na doświadczeniach z poprzednich lat, z których niektóre opisaliśmy w publikacji, którą możesz pobrać bezpłatnie.

Kto może skorzystać

Szkolenia kierowane są do osób, które działają na Podkarpaciu i mają wpływ na zwiększenie obywatelskiej aktywności młodzieży w szkołach, Młodzieżowych Radach Miejskich i w lokalnym środowisku. Zapraszamy także osoby pracujące w instytucjach społecznych i kulturalnych, organizacjach pozarządowych, jak również wolontariuszy i wolontariuszki, animatorów i animatorki oraz osoby działające w grupach nieformalnych i rodziców. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą na terenie gminy Strzyżów i jej okolic, gdyż tu aktualnie działamy z gimnazjalistkami i gimnazjalistami w ramach projektu Zaloguj się do działania. Na każdym cyklu warsztatowym jest 16 miejsc.

Wierzymy, że dzięki osobom taki jak Ty młodzież może mieć większy i lepszy wpływ na swoje otoczenie. Dla dobra nas wszystkich. Dlatego czekamy na Twoje zgłoszenie!

Warunkiem udziału jest również przesłanie uzupełnionego i podpisanego regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Dlaczego warto wziąć udział

Cykl oferowanych trzech szkoleń (łącznie 20 godzin dydaktycznych) daje szansę, by:

  • poznać lub przypomnieć sobie narzędzia pomagające w przygotowaniu młodzieży do działań na rzecz szkoły i społeczności lokalnej (drama, coaching, open space, praktyczne aspekty metody projektowej)
  • zyskać nowe spojrzenie na komunikację i współpracę jako kompetencje kluczowe dla sukcesu w działalności społecznej i obywatelskiej młodzieży
  • wymienić się doświadczeniami z zakresu motywowania młodzieży do działania
  • wspólnie stworzyć scenariusze warsztatów rozwijających kompetencje społeczne i obywatelskie młodzieży
  • poznać ciekawych ludzi - innych uczestniczących i osoby prowadzące, twórczo spędzić czas, zainspirować się i nabrać na nowo zapału do pracy z młodzieżą
  • otrzymać certyfikat ukończenia cyklu szkoleń (20 godzin) oraz materiały edukacyjne współtworzone przez trenerki z Polski i Islandii

Zapewniamy napoje i poczęstunek podczas przerw.

Zapisy, pytania

Rekrutacja trwa. Decyduje m.in. kolejność i treść zgłoszeń - zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie. Wypełnij krótki formularz.

Jeśli masz pytanie lub z jakichś względów nie możesz wypełnić formularza, prosimy o kontakt z Aleksandrą Chodasz, kierownikiem projektu: achodasz@dobrezycie.org lub 609-08-13-13.