Działania rozpoczęły się od przygotowania obszernej dokumentacji fotograficznej miejsc, które nadawałyby się do wykonania graffiti. Urząd miasta Jarosław wydał pozwolenie na pomalowanie muru na stadionie miejskim oraz budynku internatu Zespołu Szkół Plastycznych.
Praca nad projektem graffiti przebiegała bardzo dynamicznie, ponieważ należało pogodzić na jednym murze wiele koncepcji i pomysłów, potencjałów i problemów lokalnych. Grupa zajęła się ważnymi z ich punktu widzenia tematami: tolerancja, ekologia, różnorodność, subkultury młodzieżowe. Podczas kilku spotkań z tutorką powstało mnóstwo szkiców koncepcyjnych - indywidualnych oraz zbiorowych. Był to również czas w którym grupa mogła się lepiej poznać, pobyć ze sobą, współpracować, uczyć się od siebie nawzajem sztuki współpracy.
Zdobyte doświadczenia bardzo przydały się podczas trzydniowych warsztatów graffiti z Darkiem Paczkowskim i Piotrem Cykowskim, którzy niejeden mur pomalowali. W efekcie wytrwałej pracy powstały dwa murale w przestrzeni miejskiej Jarosławia. Młodzi pokazali siebie samych. Każdy ze swoją różnorodnością i indywidualnoscią, połączony z innymi w sposób, który nie ograniczał wolności. Niech żyje sztuka!
Grupa graffiti pracowała w nowatorski sposób pradawną techniką. Malowidła naskalne w grocie Lascaux to przecież jedna z pierwszych galerii sztuki. Pełniła swoisty rodzaj księgi edukacyjnej, historycznej, społecznej. Czy współcześnie sztuka nadal może edukować? Nam się udało!