Od pomysłu do projektu

Zapraszamy młodzież z Jarosławia i okolic na szkolenie z tworzenia projektów, pozyskiwania na nie środków finansowych i ich realizowania. Szkolenie jest bezpłatne, realizowane w ramach projektów Zaloguj się do działania i Zaloguj się do eurodziałania. Mogą w nim uczestniczyć absolwenci projektów, ale też osoby, które chcą do nas dołączyć.

Zgłoś się! Pozostało tylko kilka wolnych miejsc.

Dla kogo jest szkolenie

Gorąco zapraszamy młode osoby z Jarosławia i okolic, które:

  • są zainteresowane dokonywaniem zmian w swojej okolicy;
  • lubią wyzwania i chcą rozwijać swoje możliwości;
  • chcą przeżyć przygodę współpracy przy tworzeniu i realizacji projektu;
  • chcą sprawdzić czy projekty to coś dla nich i być może odkryć swoje pasje lub zawodową przyszłość.

Czekamy na osoby zmotywowane do poszerzenia swoich umiejętności w pisaniu i realizacji projektów społecznych. Już dziś wypełnij formularz zgłoszenia.

Cel główny szkolenia

Rozwój kompetencji niezbędnych w przygotowaniu i realizacji projektów społecznych.

Rezultaty i korzyści

  • Poznanie istotnych zasad tworzenia projektów;
  • Zdobycie wiedzy na temat pozyskiwania funduszy na inicjatywy społeczne (źródła, wymogi grantodawców, praktyczne wskazówki);
  • Poznanie sposobów na nawiązanie polskich i zagranicznych partnerstw. (partnerstwa często decydują o sukcesie projektu!);
  • Praktyka - współtworzenie projektu społecznego i wniosku o jego dofinansowanie, który będzie mieć szansę być zrealizowany. (grupa absolwentów i absolwentek szkolenia może się ubiegać o dotację!);
  • Zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z zarządzaniem projektem i zespołem, zgodnie z zasadą, że otrzymanie dofinansowania to dopiero połowa sukcesu;
  • Po szkoleniu osoby prowadzące oferują dostęp do konsultacji w przygotowaniu projektu.

Terminy do wyboru

  • 13-14 wrzesnia (piątek 14.00-19.00, sobota 9-13.00)
  • 14-15 wrzesnia (sobota: 14.30-19.00, niedziela 9-13.30)

Miejsce

Zespół Szkół Plastycznych, ul. Jezuicka 1, Jarosław

Formy pracy

Ćwiczenia indywidualne i grupowe, elementy metody dramy, dyskusje, prezentacje przykładów projektów i dobrych praktyk z polskich i międzynarodowych projektów.

Osoby prowadzące

Magdalena Spychaj

Psycholożka, miłośniczka psychologii pozytywnej, teatru społecznego, międzykulturowości. Zawodowo koncentruje sie na współpracy miedzynarodowej, projektach i akcjach społecznych promujacych tolerancję oraz różnorodność. Ceni sobie podróże, poznawanie nowych kultur, nas – ludzi.

Aleksandra Chodasz

Trenerka, koordynatorka projektów, prezeska Fundacji Rozwoju “Dobre Życie”. Przez ostatnie 10 lat stworzyła kilkadziesiąt projektów społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i profilaktycznych pozyskując finansowania ze środków polskich i zagranicznych. Kocha przyrodę. Lubi się śmiać :)


Piotr Gaweł

Trener młodzieżowy, animator kultury, człowiek, dla którego działanie jest sensem życia. "Z rozmów, spotkań i przebywania z innymi czerpię siłę by podejmować kolejne wyzwania, realizować nowe projekty". Interesuje się miedzykulturowością i zrównoważonym rozwojem. Uwielbia podróże, małe i duże, a w szczególności niezaplanowane wojaże z bliskimi mi ludźmi. Obecnie realizuje projekty młodzieżowe w Polsce i za granicą.

Warunki udziału

O udziale w szkoleniu, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność oraz treść zgłoszeń. Każda z osób, która wypełni formularz zgłoszenia otrzyma odpowiedź i, jeśli zostanie zakwalifikowana, wszelkie szczegóły organizacyjne, nie później niż na kilka dni przed wybranym terminem szkolenia.

Zgłoszenia

Wypełnij formularz zgłoszenia.

Pytania prosimy kierować do Oli Chodasz na email: achodasz@dobrezycie.org

Dlaczego szkolenie jest bezpłatne

Szkolenie realizujemy w ramach „Zaloguj się do (euro)działania” i „Działanie tworzy przyszłość – projekt angażowania młodych na rzecz społeczności lokalnych”, na które Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” pozyskała fundusze w ogólnopolskich konkursach grantowych.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej oraz realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w Działaniu"